پرش به مطلب اصلی

سرور مجازی

سرور مجازی

  • سرور مجازی زیرساختی اشتراکی است که از مجازی‌سازی سرور فیزیکی به چندین ماشین‌‌ مجازی کوچکتر با منابع مشخص و سیستم‌عامل مستقل به‌وجود می‌آید.
  • در این سرویس می‌توانید منابع سخت‌افزاری شامل حافظه RAM، فضای ذخیره‌سازی، تعداد هسته پردازنده و پهنای باند را به‌همراه موقعیت، سیستم‌عامل و کنترل‌پنل به‌دلخواه انتخاب کرده و هزینه آن را ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت کنید.
  • در سرور مجازی، بخشی از منابع سرور فیزیکی با دسترسی کامل به شما ارائه می‌شود و می‌توانید از آن بدون محدودیت دسترسی برای کاربردهای مختلف استفاده کنید.

سرور اختصاصی

  • سرور اختصاصی، سرویس مجازی‌ای است که منابع سرور را به‌صورت اختصاصی دراختیارتان قرار می‌دهد.
  • هایبرید سرور، ماکرو سرور و PowerVM-NVMe انواع سرور اختصاصی ارائه‌شده پارس‌پک هستند که هرکدام امکانات و قابلیت‌های ویژه‌ای را ارائه می‌دهند.
  • هایبرید سرور نسل جدید و پیشرفته سرورهای اختصاصی است که منابع قدرتمند را به کسب‌وکارها ارائه می‌دهد. این سرور در چهار پلن با منابع و هزینه متغیر ارائه می‌شود که می‌توانید از منابع سخت‌افزاری این سرویس برای میزبانی کسب‌وکارهای بزرگ و پرترافیک استفاده کنید.
  • ماکرو سرور منابع کاملاً اختصاصی با کانفیگ و پرفورمنس بالاتر نسبت به منابع هایبرید سرور دارد و می‌توانید از آن برای بارهای پردازشی سنگین استفاده کنید. این سرویس به‌طور اختصاصی برای مقیاس‌‌های بزرگ تجاری و محاسباتی مناسب است و باتوجه‌به ارائه منابع اختصاصی قدرتمند هزینه بالایی دارد.
  • سرور PowerVM-NVMe یکی دیگر از انواع سرور اختصاصی پارس‌‌پک است که می‌توانید منابع قدرتمند و باکیفیت آن را در موقعیت آلمان با سیستم‌عامل لینوکس و ویندوز تهیه کنید. ویژگی اصلی این نوع سرورها استفاده از درایوهای ذخیره‌سازی NVME است که قدرت و سرعت بالایی در ذخیره‌سازی داده‌ها برایتان فراهم می‌کنند. سرور PowerVM-NVMe در پلن‌های گوناگون با منابع و هزینه متفاوت ارائه می‌شود که به‌تناسب نیازهای کسب‌وکارتان می‌توانید از منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کم‌نظیر آن بهره‌مند شوید.
  • سرورهای اختصاصی را می‌توانید با منابع سخت‌افزاری (حافظه RAM، فضای ذخیره‌سازی، تعداد هسته پردازنده و پهنای باند) به‌صورت مدیریت‌‌شده یا مدیریت‌‌نشده در موقعیت ایران یا اروپا، سیستم‌عامل لینوکس یا ویندوز و کنترل‌پنل‌های مختلف مانند سی‌پنل و دایرکت‌ادمین انتخاب و تهیه کنید.
  • سرور اختصاصی نوعی سرور است که بدون نیاز به تامین و نگه‌داری از تجهیزات، استفاده و بهره‌برداری از آن با دسترسی کامل فراهم می‌شود و می‌توانید بدون محدودیت از منابع اختصاصی برای کسب‌وکارتان استفاده کنید.
نکته:

به‌طورکلی، تفاوت سرور ابری، سرور مجازی و سرور اختصاصی در میزان انحصاری‌بودن منابع ازنظر اشتراکی و اختصاصی، مقیاس‌پذیری، انعطاف‌پذیری در تنظیمات، پیکربندی و مدل پرداخت هزینه‌هایشان است.