پرش به مطلب اصلی

تغییر DNS دامنه

تغییر NS برای دامنه اصلی ممکن نیست و در پنل شبکه توزیع محتوا قسمت DNS، مقادیر NSها غیرقابل تغییر هستند. اما می‌توان برای زیردامنه‌ها مقادیر NSها را تعریف، ویرایش و حذف کرد.

راه‌اندازی با CNAME Record

۱. رکورد CNAME ازجمله رکوردهای مهم DNS است که به‌عنوان جایگزین A Record می‌توان از آن استفاده کرد. با این تفاوت که رکورد A به یک آی‌پی اشاره دارد، اما CNAME به یک دامنه اشاره می‌کند. هدف این رکورد ایجاد یک نام مستعار یا تغییر نام یک دامنه به دامنه‌ای دیگر است.

۲. این رکورد یک نام مستعار (Alias) برای دامنه دیگر است و با استفاده از آن می‌توانید چند دامنه برای وب‌سایتتان تعریف و ترافیک دریافتی را با استفاده از CNAME به دامنه اصلی هدایت کنید.

۳. برای مثال، آدرس دامنه‌ اصلی وب‌سایت maahpack.com است و برای زیردامنه‌ای با آدرس www.maahpack.com باید یک رکورد CNAME ایجاد کنید و مقدار آن را دامنه اصلی قرار دهید.

۴. تعریف رکورد CNAME برای این زیردامنه سبب می‌شود که اگر کاربری در مرورگر خود آدرس www.maahpack.com را وارد کند، دسترسی به محتوای وب‌سایت مدنظر در آن دامنه برای کاربر فراهم شود.

۵. برای ایجاد رکورد CNAME از قسمت «تنظیمات DNS جدید» نوع رکورد را CNAME انتخاب‌کرده و مانند تصویر زیر می‌توانید برای دامنه یا ساب‌دامین با مقدار مورد نظر یک رکورد CNAME ایجاد کنید.

۶. شما می‌توانید برای اهداف مختلف رکورد CNAME با نام دامنه و مقدار IP دلخواه ایجاد کنید.